Штрафи ФОП за невикористання ПРРО або РРО

Найбільш поширені порушення з використанням РРО/ПРРО за які передбачено стягнення штрафу:

Стаття 17 п.1 Закону про РРО виділяє три види порушень при здійсненні розрахункових операцій (РО). А саме:

При виявленні таких порушень виникає фінансова відповідальність. Їх розмір залежить від того чи вчинене це порушення вперше.

Якщо це перше порушення – підприємець заплатить штраф у розмірі 100% вартості реалізованого товару. А кожне наступне порушення – 150%.

Крім того, до виявлення некоректно проведених операцій на касовому апараті або за допомогою програмного ПРРО заохочують і покупців. Тепер кожен, хто купує товар або послугу, має право заявити про порушення і після перевірки ДПС отримати до відшкодування вартості його покупки.

Якщо підприємець видав покупцеві повністю або частково не фіскалізований чек (чек, який не був зареєстрований на сервері Державної податкової служби, ЕП) на один або кілька товарів, кожен з яких дорожчий за 850 грн, покупець може написати скаргу до Податкової.

Якщо в результаті перевірки ДПС цей факт підтвердиться, підприємець заплатить штраф у розмірі 150% вартості товару, проданого не за чеком. Частину штрафу в грошах отримає покупець, частина — державний бюджет.

Отже, сьогодні майже усі підприємці зобов’язані працювати з касовими реєстраторами. Звільнений лише зовсім дрібний бізнес, або підприємці, які ведуть розрахунки в площині безготівкових оплат. Яке РРО використати: класичний апарат або програмне РРО ФОП має право вибрати сам.



Live Chat

Вітаємо! Зазвичай ми відповідаємо в межах 10 хвилин.