Правила обліку товарних запасів для ФОПів

Мінфін Наказом від 03.09.2021 р. № 496 затвердив Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або в безготівковій формі (зі застосуванням платіжних карток, платіжних чеків тощо при продажу товарів чи наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема, вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).

Заборонено продаж товарів, на які відсутні:

1) первинні документи, записи про які внесено до Форми обліку;

2) відповідні записи у Формі обліку про наявні первинні документи;

3) первинні документи і записи у Формі обліку про такі первинні документи.

Як зробити перший запис у формі ведення обліку товарних запасів?

Перший запис, що вноситься ФОП до Форми ведення обліку товарних запасів, має відображати інформацію про залишки товарів, наявних у такого ФОП на дату набуття ним обов’язку щодо ведення обліку товарних запасів.

Оскільки цей обов’язок з’явився у ФОП  з 26 листопада, з дня набрання чинності Наказу, то саме на цю дату й слід сформувати запис та порахувати залишки.

Перший запис про залишки товарів до Форми обліку не вноситься, якщо у ФОП, в яких виникає обов’язок щодо ведення обліку товарних запасів, відсутні залишки товарів на дату виникнення такого обов’язку.

Ось покрокова відеоінструкція, яку розробилаДержавна податкова служба щодо Порядку ведення обліку товарних запасів: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi/8300.html



Live Chat

Вітаємо! Зазвичай ми відповідаємо в межах 10 хвилин.